Svečana proslava održat će se u Zoološkom vrtu u petak 27. lipnja s početkom u 9 sati.

Povijest Zoološkog vrta predstavit će se povijesnim snimkama i nastupom kostimiranih likova, a o njegovoj sadašnjosti te planovima govorit će ravnatelj Ustanove Zoološki vrt Grada Zagreba Ivan Cizelj.

 

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Objavu dijeli Ustanova Zoološki vrt Grada Zagreba (@zagrebzoo)

Nakon kratkog obilaska Zoološkog vrta otvorit će se preuređena nastamba za bjeloglave supove.

Na proslavu su pozvani predstavnici Grada Zagreba, resornih ministarstava, akademske i znanstvene zajednice, ustanova za zaštitu prirode i medija.

Edukativni program za posjetitelje u povodu 100. godišnjice osnutka Zoološkog vrta održat će se u subotu i nedjelju 28. i 29. lipnja od 9 do 20 sati.

Program će razotkriti mnogobrojne tajne Zoološkog vrta.

Predstavit će se poslovi timaritelja, veterinara i zoologa.

Posjetitelji će imati jedinstvenu priliku zaviriti u neke dijelove Zoološkog vrta koje inače ne mogu posjetiti.

Moći će sudjelovati u izradi darova za životinje te izbliza upoznati nekoliko životinja koje se koriste u edukaciji građana.

Očekuju ih i zanimljive izložbe, nagradni kvizovi te drugi edukativni sadržaji.