Šesti dan Sarajevo Film Festivala mogao bi se ukratko opisati ovako: crveni tepih – 1, dosada – 0. Najviše zasluga za to idu Juditi Franković i Slavku Sobinu, koji su prošetali ispred fotografa kao da im je tepih privatna pista.
Judita je odabrala haljinu Kaftan Studija i izgledala… pa, otprilike kao da se rodila za takve trenutke. Elegantna, profinjena i toliko sofisticirana da je i sama sebi mogla dati aplauz. Slavko je, naravno, ostao vjeran svom prepoznatljivom šarmu – odijelo Marka Fehera, klasika s modernim twistom. Ukratko: da su James Bond i stari hollywoodski glamur imali nasljednika – bio bi to Sobin.
Njihovo pojavljivanje bilo je prava mala modna poslastica i podsjetnik da regionalna scena ne kaska ni milimetra za svjetskom.
No, Judita i Slavko nisu bili jedini koji su ukrali pažnju: Mateja Dujić i Lidija Lešić u kreacijama Mateyaneira pokazale su da domaći dizajn izgleda jednako dobro pod festivalskim reflektorima kao i na Instagram feedu.
Sarajevo Film Festival možda je filmski događaj, ali moda itekako zna odigrati glavnu ulogu.
